Новини компанії
13 листопада
«Кримський Титан» отримав перші результати від вкладених інвестицій

За 9 місяці 2012 року підприємство реалізувало сірчаної кислоти майже в 35 разів більше ніж за аналогічний період минулого року.
13 листопада
Європа виштовхує Єврохім за борт

Європейська комісія ввела антидемпінгове мито в розмірі 32,82 євро за тонну на ввезення аміачної селітри російською компанією Єврохім.
13 листопада
Фірташ росте на добривах

На FOB, Чорне море, збільшилася вартість аміаку, карбаміду та аміачної селітри.

усі новини »
13 листопада
Фірташ росте на добривах

Тенденція може зміцнитися з урахуванням недобору добрив на основних ринках збуту - в Індії, США, ЄС, але несуттєво - світу загрожує осіннє загострення кризи. З чотирьох виробництв Дмитра Фірташа на повну потужність зараз працюють три - горлівський «Стирол», «Рівнеазот» та ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання« Азот ».

Останній тендер з продажу карбаміду вселив оптимізм у вітчизняних хіміків. У минулу п'ятницю, 14 вересня, компанія NF торгової бізнесмена Дмитра Фірташа продала партію карбаміду в обсязі 25 тис. т в Латинську Америку на $ 10 дорожче попередньої поставки - по $ 402 / т. Це дозволило аналітикам говорити про почався зростанні цін на азотні добрива після літнього затишшя.

Порт «Южний» - не єдиний індикатор збільшення вартості добрив. На Близькому Сході ціни також зростають, говорить старший аналітик ІК «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук. За його словами, компанія ПІК, Кувейт, реалізувала свій карбамід по $ 415 / т, хоча ще 13 вересня вартість цього добрива не перевищувала $ 390-405.

Експерт вважає, що почався ріст цін підстьобнули США і країни Латинської Америки. Вони, мовляв, з початком передвиборчої кампанії стали більш оптимістично дивитися в майбутнє і активніше купувати продукцію. Це відразу позначилося і на вартості аміаку в порту «Південний». Він також подорожчав, причому навіть більш істотно, ніж сечовина, - відразу на 15 доларів. Ціна на це добриво на FOB, порт «Южний», встановилася на позначці $ 645 проти $ 630 тижнем раніше. Латиноамериканці, серед яких є провідні гравці на зерновому ринку, в свою чергу, стали багатшими завдяки зростанню цін на їх продукцію. Ці фактори і підвищили попит на добрива.

Але у пана Фірташа з'явився ще один привід підняти ціну пропозиції не тільки на карбамід та аміак, а й на третій продукт азотної групи - аміачну селітру. У цьому питанні йому вже підіграли росіяни. Поштовхом стала новина про зупинку виробництва селітри на російському «Уралхіме», а також про скорочення поставок з «Єврохіму». Перший виробник є лідером з випуску аміачної селітри в Росії, другий - основний конкурент підприємств Дмитра Фірташа в світі і в Україні. «Єврохім» - провідний імпортер селітри на вітчизняні поля.

Таким чином, успішна передвиборча PR-кампанія в США, подорожчання зерна і скорочення виробництва добрив в Росії дозволили власнику основних хімактівов в Україні більш впевнено пропонувати добрива на світовий ринок.
Тенденція росту цін на добрива в світі дає сигнал і нашому фермеру про те, що слід готуватися до подорожчання. Мінімальна вартість аміачної селітри на підприємствах Дмитра Фірташа (він контролює виробництво всієї селітри в країні) збільшилася за тиждень несуттєво -. Всього на 50 грн, до 2800 грн / т.. У імпортерів це добриво також виросло в ціні на 50 грн. - До 2850 грн / т..


Але такий млявий підйом, швидше, тимчасове явище, упевнені експерти. Як тільки до закупівель приступить середній і дрібний фермер, ціна селітри спрямується вгору більш швидкими темпами. Адже істотного пропозиції дешевого товару з Росії зараз немає.

Поки ж стримувати вартість добрив у себе на батьківщині пан Фірташ може по політичній причини. Країна знаходиться на порозі парламентських виборів, і бізнесмен зацікавлений підіграти провладної партії.

Прогнози про посилення світової кризи цієї осені, швидше за все, не дозволять цінам на добрива занадто піднятися, незважаючи на серйозне зростання вартості зернових культур у зв'язку з неврожаями в багатьох аграрних країнах. Це чудово розуміють власники хімічних заводів, в тій же Росії. Тому, щоб не продешевити, вони користуються перевіреним способом - скорочують виробництво. Саме до нього вже вдалися російські «Уралхім» і «Єврохім».

Не відстає від них і Дмитро Фірташ. У липні він максимально зменшив завантаження азотних підприємств. З чотирьох його виробництв на повну потужність зараз працюють три - горлівський «Стирол», «Рівнеазот» та ПрАТ «Сєвєродонецьке об'єднання« Азот ». Черкаський «Азот» пускає в роботу великої агрегат аміаку після ремонту в цьому місяці, але зупиняє малий цех на реконструкцію до листопада.

«Рівнеазот» великої погоди на зовнішньому ринку не робить, оскільки це самий малопотужний завод з випуску аміачної селітри в Україні. Карбамід він не виробляє, аміак майже не продає на зовнішні ринки. За кордон він відправляє тільки вапняно-аміачну селітру.

А ось ситуація з ремонтом на черкаському підприємстві може істотно позначитися в першу чергу на внутрішніх поставках. Завод ще до придбання Дмитром Фірташем мав домінуючий вплив на вітчизняні відвантаження.


Джерело: "Економічні вісті"
усі новини »

simple complex

© 2018. При використанні матеріалів сайту гіпер-посилання на uptorg.com.ua обов'язкове.