Новини компанії
13 листопада
«Кримський Титан» отримав перші результати від вкладених інвестицій

За 9 місяці 2012 року підприємство реалізувало сірчаної кислоти майже в 35 разів більше ніж за аналогічний період минулого року.
13 листопада
Європа виштовхує Єврохім за борт

Європейська комісія ввела антидемпінгове мито в розмірі 32,82 євро за тонну на ввезення аміачної селітри російською компанією Єврохім.
13 листопада
Фірташ росте на добривах

На FOB, Чорне море, збільшилася вартість аміаку, карбаміду та аміачної селітри.

усі новини »
13 листопада
Європа виштовхує Єврохім за борт

Таке рішення Єврокомісія пояснює «високим ризиком перехресної компенсації", який виник у зв'язку з покупкою Єврохіму нідерландської компанії K + S азоту

Єврохім до останнього часу автіно розширювався на європейському ринку. Фото Єврохім.

У компанії «Єврохім» поки неохоче коментують ситуацію, зазначаючи що чутки про можливе введення загороджувального мита на їх аміачну продукцію ходили давно, тому для них ця новина була неприємною, але не несподіваною.

Поки що компанія не готова назвати свої збитки і подальші дії у зв'язку з введенням мита. Як сказала Хімпрому Зінаїда Седзеневская, керівник проекту «Управління стратегічних проектів» компанії Єврохім, експорт у її компанії досить диференційований по країнах і тому аміачну селітру просто перенаправляють на інші ринки, наприклад, до Бразилії. Нагадаємо, що ЄвроХім довго і наполегливо виборював своє право торгувати на європейському ринку.

Після того, як ЄС ввів загороджувальне мито для виробників аміачної селітри з пострадянських країн, Єврохім через суди домагався скасування мита для своєї продукції і в 2008 році зміг отримати можливість продавати свою аміачну селітру в Європі. Чиновники ЄС у своїй нинішньому рішенні також пригадали то судове рішення 2008 року, яке було прийнято з певними умовами для Єврохіму.

Зокрема, Єврохім зобов'язався індексувати мінімальні ціни у відповідність з міжнародними котируваннями. По-друге, обсяг дозволеної до введення без мита аміачної селітри був обмежений. І останнє, не перепродавати добрива через інші європейські компанії.

Мабуть, єврочиновники вирішили, що після покупки хімічних активів у ЄС, Єврохім ризикує порушити третій пункт угоди і ввели загороджувальні. Мито на аміачну селітру. Експерти сходяться на думці, що такий розмір мита є бар'єром для продажу Єврохіму аміачної селітри в Європу.

Україна зможе виграти
Відзначимо, що з 18 червня припинила свою дію загороджувальне мито на імпорт українських добрив - аміачної селітри в країни Євросоюзу. Україна для європейських виробників серйозний конкурент - щорічно в нашій країні виробляється більше 2 млн. тонн аміачної селітри.

Значна частина її реалізується всередині країни, експортується це добриво в основному до Латинської Америки. Європейський ринок аміачної селітри - це споживання близько 10 млн. тонн добрив щорічно.

«Відсутність мит зробить можливим ефективну конкуренцію на найбільших ринках ЄС, які відчувають дефіцит цієї продукції: Франції, Угорщини, Італії та ін країн », - прокоментувала скасування мит Хімпрому Марія Беззубова, директор з маркетингу, стратегічного аналізу та планування Ostchem.

Керуючий директор NF торгової Дмитро Глебко сказав тоді, що скасування мит стала для компанії "приємним сюрпризом". "Це не просто відкриття кордонів Відсутність мит зробить українську селітру більш конкурентною на найбільших ринках ЄС.», - Відзначив він. Попит на українську продукцію був навіть незважаючи на дію загороджувальних мит, стверджує Марія Беззубова.

«Для нас цей ринок перспективний. По-перше, це найбільший світовий ринок для цієї продукції - 20% світового споживання нітратів припадає на країни ЄС. По-друге, європейський ринок є преміальним з точки зору ціни. Вигідне географічне положення Ostchem є важливою конкурентною перевагою в боротьбі за частку на цьому ринку », - зазначила вона.

Як Єврохім Європу «завойовував»
У цьому році Єврохім здійснив дуже експансію на Європейський ринок - можливо це і налякало єврочиновників. По-перше, як писав Хімпром, на початку квітня російський «Єврохім» став власником заводу по виробництву мінеральних добрив в Бельгії. Компанія закрила операцію з придбання активу в Антверпені у найбільшої в світі хімічної компанії - німецькій BASF. Сума операції склала 830 млн. євро. Бельгійський завод включають в себе цехи з виробництва кальцієво-аміачної і аміачної селітри, складних NPK-добрив і нітрофосфорной кислоти.

А також три пов'язані з виробництвом добрив цеху з виробництва азотної кислоти. Підприємство буде носити назву «Єврохім-Антверпен». Потім, на початку липня 2012 російська компанія «Єврохім» повідомила про завершення операції з купівлі німецького виробника калійних добрив K + S азоту, про що писав Хімпром.

Вартість угоди склала 140 млн.євро. Про підготовлювану операцію стало відомо на початку травня, але для її завершення потрібний дозвіл антимонопольних органів Євросоюзу. Тепер «Єврохім» і «K + S Азот» оголосили про успішне завершення операції з придбання "Єврохіму» компанії «K + S Азот».

Продаж бізнесу з торгівлі азотними добривами компанії «K + S» «Єврохіму» була схвалена антимонопольної комісією ЄС від 25 червня 2012 року.

«Придбання компанії« K + S Азот »- наш черговий стратегічний крок з розширення географічної присутності і по наближенню до наших кінцевим користувачам», - прокоментував Валерій Рогальський, директор з продажу та маркетингу «Єврохіму». Однак, виявилося, що володіння європейськими хімічними компаніями може не наблизити, а навпаки, віддалити, компанію від споживачів.
усі новини »

simple complex

© 2018. При використанні матеріалів сайту гіпер-посилання на uptorg.com.ua обов'язкове.