Хвороби рослин

Новини компанії
13 листопада
«Кримський Титан» отримав перші результати від вкладених інвестицій

За 9 місяці 2012 року підприємство реалізувало сірчаної кислоти майже в 35 разів більше ніж за аналогічний період минулого року.
13 листопада
Європа виштовхує Єврохім за борт

Європейська комісія ввела антидемпінгове мито в розмірі 32,82 євро за тонну на ввезення аміачної селітри російською компанією Єврохім.
13 листопада
Фірташ росте на добривах

На FOB, Чорне море, збільшилася вартість аміаку, карбаміду та аміачної селітри.

усі новини »

Існує безліч хвороб рослинних культур, ми постараємось описати найбільш поширені в Україні.

Коренеїд буряків

Діагностичні ознаки коренеїдом можуть змінюватися в залежності від складу збудників та від факторів зовнішнього середовища. На подсемядольное коліні або на корінці поразка починається у вигляді склоподібних або бурих плям або смужок конаючої ураженої тканини, що призводить до перехоплення і перетяжки, внаслідок чого рослини, що вийшли на поверхню грунту, никнуть і гинуть. У перехворілих коренеїдом, але не загиблих рослин маса сформованого коренеплоду буває на 40% нижче, ніж у здорових.

Церкоспороз буряків

Спочатку на листках з`являються дрібні світло-бурі плями округлої форми з червоно-коричневою облямівкою. У першу чергу відмирають більші і старі крайні розеткові листя. На них діаметр плям не перевищує 0,5 ... 0,8 мм. При сильному ураженні листова пластинка скручується донизу вздовж центральної жилки, мерхне, всихає, відмирає, бадилля лягає на грунт, міжряддя розмикаються, в вегетируючим стані залишаються тільки наймолодші відростаючих листя в центрі розетки. До осені на коренеплодах відростають нові листя і плантації виглядають здоровими. Але збір коренеплодів може знижуватися на 30 ... 70%. Якість сировини погіршується, вихід цукру знижується на 20 ... 50%, сировина погано зберігається.

Аскохитоз сої

На сім'ядолях утворюються темно-коричневі плями і виразки, обмежені більш темним обідком. На листках - досить великі (0,5 ... 1 см), округлі, сірувато-білясті плями з різкою бурою облямівкою. Іноді, розростаючись, вони набувають видовжену форму, обмежуючись великими листовими жилками. Нерідко уражені ділянки випадають і залишаються тільки їх бурі облямівки. У плямах з верхньої сторони листа утворюються численні точковідние пікніди, занурені в тканину листа і розташовані концентричними колами. Поверхневі тканини на молодих стеблах руйнуються, розщеплюються на подовжні смужки. На більш здерев'янілих стеблах з'являються чорні, витягнуті в довжину плями, а потім пікніди, яких особливо багато в місцях прикріплення гілок до стебла. На бобах стулки стають трухлявими і білими, з масою добре помітних пікнід. У них насіння, як правило, не розвиваються, а якщо і утворюються, то виявляються трухлявими.

Звичайна парша картоплі

На бульбах, найчастіше на чечевічкамі з`являються поверхневі, неправильної округлої форми виразки діаметром від декількох міліметрів до 1 см. Нерідко вони зливаються, утворюючи суцільну кірку.

Фітофтороз томатів

Уражаються листя, стебла та плоди. На листках, в основному на краях листової пластинки, а також на окремих ділянках стебла з`являються швидко збільшуються темно-бурі плями. Листя чорніють і засихають, у вологу погоду загнивають. У вологих умовах на кордоні плям зі здоровою зеленою тканиною на нижній стороні листа утворюється білуватий наліт паутіністий, що складається з зооспорангіеносцев і зооспорангием збудника. На плодах томата з'являється тверда бура гниль, яка може розвиватися як в період вегетації, так і при транспортуванні та зберіганні. При конденсації вологи на заражених плодах під час зберігання зооспорангіі проростають і відбувається зараження сусідніх плодів.

simple complex

© 2018. При використанні матеріалів сайту гіпер-посилання на uptorg.com.ua обов'язкове.